CELKOM:1425395

Obsah

Preteky v alpskom lyžovaní o pohár starostu obce Pawłowice

Typ: ostatné
Preteky v alpskom lyžovaní o pohár starostu obce Pawłowice Dňa 3. marca 2018 boli organizované preteky v alpskom lyžovaní o pohár starostu partnerskej obce Pawłowice Poľsko. Tieto preteky sa konali v lyžiarskom stredisku Stozek Wisla.
Z Tepličky nad Váhom sa zúčastnila zostava TJ Straník + občania a zástupcovia z obce v celkovom počte 21 osôb. Z celkového počtu sa na pretekoch zúčasnilo 19 pretekárov. Vyzbrojení slovenskou a obecnou vlajkou sme sa vydali na cestu z Nám. sv. Floriána o 8:00 hod. Cesta bola príjemná, po celý čas panovala v autobuse výborná nálada s heslom „nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa.“  Po príchode do lyžiarského strediska v Poľsku teplomer ukazoval sviežich -10C. Vyzdvihli sme si štartovacie čísla a šli sme sa rozlyžovať. Podmienky boli výborné, svah bol pripravený, počasie nám prialo. Začiatok pretekov bol naplánovaný na 11:00hod. Prihlásených bolo 73 pretekárov, rozdelených do kategórií. Jazdilo sa na dve kola. Doobeda sme odjazdili prvé kolo, potom nasledovalo občerstvenie, ktoré sme mali zabezpečené od organizátorov. Poobede pokračovalo druhé kolo. Keďže sa čas sčítaval, po odjazdení sme netrpezlivo očakávali výsledky, tie bolo avizované na 14:30h. Po vyhlásení výsledkov sme boli veľmi príjemne prekvapení. Z celkového počtu 19 pretekárov z Tepličky nad Váhom sa nám ušlo neuveriteľných 10 medaily. Mnohí z nás to ani nečakali, ale samozrejme, všetci sme boli prekvapení a hrdí, že sme mohli reprezentovať našu obec.
Na záver patrí naša vďaka organizátorom z partnerskej obce Pawłowice za pozvanie, zorganizovanie pretekov a občerstvenie. Ďalej patrí naša vďaka obci Teplička nad Váhom za zabezpečeni dopravy a samozrejme starostovi obce Viliamovi Mrázikovi, ktorý nás podporoval a mal tú možnosť sledovať všetko v priamom prenose.