#
#
#
#

Navigácia

Vyhľadávanie

rozšírené vyhľadávanie ...

Kalendár

Aktuálne počasie

Počasie dnes:

24. 8. 2019

bo

Denné teploty 26/30°C, v 1000m okolo 13°C.
Nočné teploty /°C.

 

KIA logo
Euroregion
Mas_logo
mikroregion-td
Mala_fatra

 

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 12
DNES: 756
TÝŽDEŇ: 5586
CELKOM: 442309

Obsah

Beseda s Igorom Válekom 2016

Typ: ostatné
V súčinnosti s Krajskou knižnicou v Žiline v zastúpení Mgr. Boženy Sobolovej a s podporou z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia sme mohli privítať 20. decembra 2016 novinára, publicistu a spisovateľa Igora Váleka.

Tento rodák z Martina preskúšal žiakov zo ZŠ s MŠ a zo ZŠ Žofie Bosniakovej či vedia rozdiel medzi povesťou a rozprávkou. Porozprával im o svojich začiatkoch písania, ako vzniká kniha a ako je dôležité mať pri písaní otvorené oči aj uši, aby sa ľahšie hľadala inšpirácia. Rozprával o svojich ostatných publikáciach Povesti o slovenských liečivých prameňoch a kúpeľoch, Povesti o slovenských riekach a Nebojsa! a iné HORORrozprávky. Vtiahol ich do besedy hneď od začiatku a deti sa hlásili a hovorili mu svoje zážitky s najobľúbenejšími knihami a aj kto chce byť spisovateľom, kto píše básničky a komu sa aké rozprávky páčia. Deti podporil v ich tvorbe a rozprával im aj o literárnej súťaži pre deti Detská rozprávka Žilina. Najbližšie vyhodnotenie súťaže bude v novembri 2017. Pani Sobolová tiež spomenula, že aj Krajská knižnica v Žiline každoročne poriada súťaz Tvoríme vlastnú knihu, kde je potrebné vymyslieť a ilustrovať knihu v téme, ktorá je dopredu určená. Vyhodnotenie bude v mesiaci jún 2017.

Pán Válek a aj pani Sobolová potom prečítali rozprávky z knihy Nebojsa! a iné HORORrozprávky. Besedu pán spisovateľ ukončil s myšlienkou: "Rozprávky majú ľudí spájať, rozveseliť smutných, alebo poučiť. Dobre sa číta, keď prší, sneží a aj keď svieti slnko. Písanie a čítanie je veľké dobrodružstvo a veľká zábava."

Už teraz sa tešíme na jeho novú knihu Kolotoč s Pavlom Dobšinským a aj na ďalšie spoločné stretnutie.

Fotogaléria


Vytvorené: 26. 7. 2017
Posledná aktualizácia: 27. 7. 2017 10:21
Autor: