#
#
#

Navigácia

Vyhľadávanie

rozšírené vyhľadávanie ...

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Aktuálne počasie

dnes, pondelok 24. 6. 2024
jasná obloha 25 °C 12 °C
utorok 25. 6. jasná obloha 29/12 °C
streda 26. 6. mierny dážď 30/15 °C
štvrtok 27. 6. slabý dážď 30/17 °C
KIA
Euroregión Beskydy
Miestna akčná skupina Terchovská dolina
Združenie obcí Mikroregión Terchovská dolina
MALÁ FATRA, oblastná organizácia cestovného ruchu

 

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:6
DNES:102
TÝŽDEŇ:102
CELKOM:1483424

Obsah

Na poste riaditeľky s veľkým rešpektom

Typ: 2022 | ostatné
Mgr. Magdaléna Šeligová, riaditeľka Základnej školy Žofie Bosniakovej Dekrétom rímskokatolíckej cirkvi Žilinskej diecézy bola dňa 24. mája 2022 vymenovaná do funkcie riaditeľky Základnej školy Žofie Bosniakovej v Tepličke nad Váhom Mgr. Magdaléna Šeligová. Aké má vízie v smerovaní školy, to prináša nasledujúci rozhovor.

1. Koniec školského roka 2021/2022 priniesol zmenu na poste riaditeľky ZŠ Žofie Bosniakovej. Na základe úspešného výberového konania ste boli vymenovaná na túto pozíciu. Čo bolo pre vás najsilnejšia motivácia uchádzať sa o tento post?

Pani riaditeľka Ponechalová odchádzala po skončení svojho funkčného obdobia do dôchodku. Myslím si, že je dobré, keď sa nájde v kolektíve človek, ktorý je ochotný prihlásiť sa do výberového konania. V našej zborovni panuje dôvera, tvorivosť, priateľská atmosféra, čo je základom pre zdravé pracovné prostredie a kvalitné výsledky. Atmosféra v zborovni má veľký vplyv na život žiakov v škole. Chcem aj naďalej pracovať v takom príjemnom pracovnom prostredí.

2. Na našej škole pôsobíte od jej vzniku v roku 1991. Boli ste na poste učiteľky, zástupkyne aj riaditeľky. Teraz ste sa vrátili opäť na najvyšší post. Čo to pre vás znamená?

Do pozície riaditeľky idem s veľkým rešpektom. Ja som vykonávala funkciu riaditeľky školy pred desiatimi rokmi a odvtedy sa veľa vecí zmenilo. Môžem povedať, že sa musím ešte veľa naučiť. Uvedomujem si, že moje rozhodnutia musia byť zodpovedné, premyslené a citlivé, aby som nenarušila rodinnú atmosféru v škole. Trošku mi je ľúto, že nebudem už toľko učiť. Na druhej strane však budem v pozícii, v ktorej môžem veľa vecí ovplyvniť a aj zmeniť.

3. Poznáme vás v škole ako výbornú manažérku a organizátorku viacerých inovácií. Prezradíte nám, aká je vaša vízia do ďalších rokov pre našu školu?

Pri vytváraní koncepcie rozvoja školy do výberového konania som napísala víziu pre našu školu jednou vetou: Škola, ktorá sa snaží naučiť mladých ľudí porozumieť svetu a rozoznať, čo je dobré pre seba a iných. Je to oveľa náročnejšie, ako učiť poučky, definície, vzorce. Nenájdeme to v knihách ani v pracovných zošitoch. Najdôležitejšie je dávať deťom dobrý príklad vo svojom správaní a umožniť rozvoj každého jedinca podľa jeho potrieb a možností. 

4. Cirkevná škola Žofie Bosniakovej organizovala v predchádzajúcich školských rokoch rôzne akcie, ktorými sa zapojila do života v obci. Načo sa môžeme tešiť v školskom roku 2022/2023?

Školský rok sme otvorili bez obmedzení. Rada by som sa vrátila ku všetkým spoločným akciám, ktoré sme robili. Veľký úspech mali vždy dobročinné vianočné trhy. Výťažok z nich sme posielali na misie. Chcem obnoviť aj pravidelné návštevy našich žikov s programom pre klientov v domove pokoja. Určite sa vrátime k akadémiám pre rodičov, starých rodičov a ponúkneme vystúpenia aj pre stretnuátia jubilantov z obce. Ja som mala vždy rada tvorivé dielne pred Vianocami, Veľkou nocou alebo s deťmi z materskej školy. Tak sa teším a dúfam, že nám to situácia dovolí.

5. Na záver. Čo by ste zapriali našim žiakom a celej Základnej škole Žofie Bosniakovej do budúcnosti?

Tak ako som na začiatku školského roka povedala v príhovore, želám si, aby naša škola aj naďalej zostala úspešnou výchovno-vzdelávacou inštitúciou, v ktorej bude život žiakov a zamestnancov zdravý, veselý, pestrý a pre všetky deti navyše plný nových objavov.

Rozhovor pripravila: Mgr. Miroslava Svobodová


Vytvorené: 25. 5. 2023
Posledná aktualizácia: 25. 5. 2023 15:50
Autor: