#
#
#

Navigácia

Vyhľadávanie

rozšírené vyhľadávanie ...

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Aktuálne počasie

dnes, streda 24. 4. 2024
dážď so snehom 8 °C 3 °C
štvrtok 25. 4. sneženie 12/3 °C
piatok 26. 4. jasná obloha 15/1 °C
sobota 27. 4. slabý dážď 16/4 °C
KIA
Euroregión Beskydy
Miestna akčná skupina Terchovská dolina
Združenie obcí Mikroregión Terchovská dolina
MALÁ FATRA, oblastná organizácia cestovného ruchu

 

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:3
DNES:442
TÝŽDEŇ:1748
CELKOM:1439730

Obsah

Postrehy zo života ZŠ Ž. Bosniakovej

Typ: 2021 | ostatné
Práce žiakov 1. a 3. ročníka počas dištančného vzdelávania Spomienky na minulé časy nám vyčaria úsmev na perách a radosť v srdci.

Keď sme v decembri odchádzali na vianočné prázdniny, pociťovali sme nostalgiu za minulým adventným časom, ktorý býval nabitý aktivitami. Deti sa pripravovali na akadémiu, kde sa mohli prezentovať svojím talentom pred rodičmi a aj širokou verejnosťou. Usilovne vyrábali darčeky, ktoré následne predávali na vianočných trhoch. Najviac im však chýbala Jasličková pobožnosť v kostole, kde privítali malé dieťa ,Ježiša v jasličkách, peknými piesňami a recitáciami.

O takomto čase ,v januári, žiaci už mali postaveného obrovského snehuliaka pred budovou školy. Keď počasie prialo, tak sa vyšantili na snehu. Je nám nesmierne ľúto, že nám krúžky nefungujú, lebo boli nielen zábavné, ale aj edukatívne. Zaujali pohybom, kreatívnosťou, ale nie menej dôležité boli aj vzťahy medzi deťmi, ktoré boli často iné než v škole.

Super akciou bol aj lyžiarsky výcvik, ktorý prebiehal mimo domova. Nebol len o lyžovaní, ale aj korčuľovaní na ľade, prípadne bežkovaní. Počas fašiangov sa deti vybláznili na diskotéke v Športklube. Ale nechceme, aby tento článok vyznel ako vyplakávanie nad minulými časmi. To nie. Len si opäť raz uvedomujeme, že človek si začne vážiť niečo, až keď o to príde.

Aj keď vyučujeme online a to na prvom stupni štyri hodiny denne a na druhom stupni päť hodín denne, chýba nám spätná väzba. Nie každý si vie predstaviť prípravu učiteľa na online hodinu a jej priebeh. Niektorí žiaci sú snaživí a zapájajú sa so zanietením ,aby získali nové vedomosti. Ale sú aj žiaci, ktorí sa skrývajú za technické nedostatky – nefungujúca kamera, mikrofón, slabý signál a podobne. Škola ponúkla možnosť zapožičania tabletov tým, ktorí ich nemajú, alebo disponujú slabším technickým vybavením. Nie všetci využili túto ponúknutú pomoc.

Od rodičov máme kladné a veru niekedy aj záporné ohlasy na takúto výučbu. Ale žiaci ani rodičia si častokrát neuvedomujú, aké je to aj pre učiteľov náročné. Žiaci by si mali uvedomiť, že sa učia sami pre seba. Radi by sme boli, keby sa nedostatky pokúsili riešiť s príslušnými učiteľmi. Určite by sme sa vyhli mnohým nedorozumeniam.

V tomto období prebehli aj online súťaže.

V Pytagoriáde boli úspešní:

tretiaci: Cesneková Šárka, Hreusová Linda, Čatlošová Timea, Náčiniaková Karmen 

štvrtáci: Štefanatný Dalibor 

piataci: Sňahničanová Nela, Riška Matej, Ševčík Samuel

šiestaci: Ďurkovský Michal, Majerčíková Veronika, Maliňák Marko, Burger Martin, Bušík Jakub

siedmaci: Mráziková Eliška

ôsmaci: Púček Tobiáš Milan, Pobiják Daniel, Kasáková Ema.

 

Technickej olympiády sa zúčastnili : v rámci kategórie „A“ (8.až 9. roč.) Dušan Poliak a Šimon Beniač.

V kategórii „B“ (5. až 7.roč.) sa výborne prezentoval Tomáš Mravec zo 7.A, ktorý skončil na peknom 3. mieste.

 

A čo do budúcnosti? Dúfajme, že ochorenie sa eliminuje a my nielenže nastúpime do školy, ale budeme môcť absolvovať aj školu v prírode a v rámci krúžkov poznávať náš krásny región. Najkrajšia a najväčšia túžba je, že si budeme vážiť školu, vzdelávanie, zdieľanie slobody a voľnosti so spolužiakmi, a predovšetkým hodnotu zdravia.

                                                                                              Kolektív pracovníkov ZŠ Ž.Bosniakovej


Vytvorené: 10. 12. 2021
Posledná aktualizácia: 10. 12. 2021 10:34
Autor: Ing. Viera Majerčíková