#
#
#

Navigácia

Vyhľadávanie

rozšírené vyhľadávanie ...

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Aktuálne počasie

dnes, streda 24. 4. 2024
dážď so snehom 8 °C 3 °C
štvrtok 25. 4. sneženie 12/3 °C
piatok 26. 4. jasná obloha 15/1 °C
sobota 27. 4. slabý dážď 16/4 °C
KIA
Euroregión Beskydy
Miestna akčná skupina Terchovská dolina
Združenie obcí Mikroregión Terchovská dolina
MALÁ FATRA, oblastná organizácia cestovného ruchu

 

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:2
DNES:452
TÝŽDEŇ:1758
CELKOM:1439740

Obsah

Zo života Základnej školy Žofie Bosniakovej

Typ: 2020
Žiačky reprezentovali Základnú školu Žofie Bosniakovej na súťaži v plávaní Školský rok 2019/2020 priniesol veľa vedomostí, ocenení a poznatkov.

Zapojili sme sa do súťaže, ktorá prebieha v 13. krajinách Európy informatická súťaž iBobor. Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie u všetkých žiakov. Na našej škole sa do súťaže zapojilo 22 žiakov zo 4. až 8. ročníka, ktorí si zasúťažili vo svojich kategóriách. Úspešnými riešiteľmi sa stalo trinásť žiakov.

A Slovo bolo u Boha recitačná súťaž, ktorej sa zúčastnili naše žiačky siedmeho ročníka, Veronika Milcová a Adriána Tichá, ktorá sa konala v Ružomberku. Získali tretie miesto.

V mesiaci január sa uskutočnilo okresné kolo Matematickej olympiády. My sme sa zúčastnili najmladšej kategórie Z5 (5. ročník). Naši mladí matematici, Veronika Majerčíková a Miško Ďurkovský, si po úspešnom absolvovaní školského kola po prvýkrát vyskúšali náročné úlohy v silnej konkurencii. Aj keď nepatrili k úspešným riešiteľom, s úlohami sa popasovali celkom dobre. Sú našimi nádejami v ďalších ročníkoch

Pre žiakov 1. stupňa sa  uskutočnila beseda s pani policajtkou, ktorá nám porozprávala o problematike šikanovania a o tom ako pomáhať a chrániť.  Žiaci sa dozvedeli možné riziká, ktoré im môžu hroziť doma, v škole, či na ulici. Rozprávali sa aj o tom ako  správne reagovať v krízových situáciách.

 Žiaci sa tiež zúčastnili výchovno-vzdelávacieho koncertu HRAVO-ZDRAVO, ktorý predstavila hudobná skupina LETart. Veselý a poučný program bol plný melodických pesničiek zaoberajúcimi sa otázkami zdravého životného štýlu. Videá na veľkej projekcii nám priblížili, ako vplýva na náš organizmus nezdravá strava a prečo je dôležitý pohyb na čerstvom vzduchu. Deti sa zapojili do kvízu, v ktorom si zopakovali, čo sa dozvedeli počas celého koncertu. V ten istý deň sa žiaci 2.stupňa zúčastnili výchovného koncertu-TRENDSETTER, ktorý bol zameraný na vplyv médií na psychiku človeka - reklamy, filmy, reality show, počítačové hry, sociálne siete. V programe bol ukázaný zmysel života, dôležitosť medziľudských vzťahov, ako zastaviť nenávisť, ktorú podnecujú médiá, ako spoločne potlačiť šikanu a kyberšikanu. Na záver sme si spolu zaspievali.

Tretí ročník futbalového turnaja o Pohár Žofie Bosniakovej sa na našej škole uskutočnil 6. novembra. Zúčastnilo sa 10 mužstiev z cirkevných základných škôl Žilinskej diecézy. Hralo sa v dvoch skupinách, ktoré hrali systémom každý s každým. Víťazi skupiny hrali o prvé miesto, druhé mužstvá o tretie miesto. Víťazom sa stala Cirkevná základná škola Romualda Zaymusa, ktorá vo finále porazila Základnú školu sv. Augustína 2:1. Na treťom mieste skončila Základná škola s materskou školou Antona Bernoláka, ktorá porazila 4:0 Gymnázium sv. Františka. Celý turnaj sa niesol v duchu fair-play a bez vážnejších zranení.

Žiaci siedmych ročníkov (7.A a 7. B ), 31 žiakov sa zúčastnili  lyžiarskeho výcviku na Donovaloch. Žiaci absolvovali náročný program, kde si počas celého týždňa zdokonaľovali  svoju lyžiarsku techniku a svoje lyžiarske schopnosti.

Fašiangy sme zahájili školským plesom, ktorý pripravilo spoločenstvo rodičov. Záujem každoročne stúpa, čo nás veľmi teší. Zábava bola výborná a rodičia sa mohli navzájom nielen zabaviť, ale aj porozprávať. Ukončili sme ich veselým karnevalom kde sa deti dosýta vyšantili.

Kolektív učiteľov ZŠ Žofie Bosniakovej


Vytvorené: 27. 7. 2020
Posledná aktualizácia: 27. 7. 2020 17:07
Autor: