CELKOM:1437549

Obsah

Zo života Základnej školy Žofie Bosniakovej

Typ: 2020
Žiačky reprezentovali Základnú školu Žofie Bosniakovej na súťaži v plávaní Školský rok 2019/2020 priniesol veľa vedomostí, ocenení a poznatkov.

Zapojili sme sa do súťaže, ktorá prebieha v 13. krajinách Európy informatická súťaž iBobor. Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie u všetkých žiakov. Na našej škole sa do súťaže zapojilo 22 žiakov zo 4. až 8. ročníka, ktorí si zasúťažili vo svojich kategóriách. Úspešnými riešiteľmi sa stalo trinásť žiakov.

A Slovo bolo u Boha recitačná súťaž, ktorej sa zúčastnili naše žiačky siedmeho ročníka, Veronika Milcová a Adriána Tichá, ktorá sa konala v Ružomberku. Získali tretie miesto.

V mesiaci január sa uskutočnilo okresné kolo Matematickej olympiády. My sme sa zúčastnili najmladšej kategórie Z5 (5. ročník). Naši mladí matematici, Veronika Majerčíková a Miško Ďurkovský, si po úspešnom absolvovaní školského kola po prvýkrát vyskúšali náročné úlohy v silnej konkurencii. Aj keď nepatrili k úspešným riešiteľom, s úlohami sa popasovali celkom dobre. Sú našimi nádejami v ďalších ročníkoch

Pre žiakov 1. stupňa sa  uskutočnila beseda s pani policajtkou, ktorá nám porozprávala o problematike šikanovania a o tom ako pomáhať a chrániť.  Žiaci sa dozvedeli možné riziká, ktoré im môžu hroziť doma, v škole, či na ulici. Rozprávali sa aj o tom ako  správne reagovať v krízových situáciách.

Žiaci sa tiež zúčastnili výchovno-vzdelávacieho koncertu HRAVO-ZDRAVO, ktorý predstavila hudobná skupina LETart. Veselý a poučný program bol plný melodických pesničiek zaoberajúcimi sa otázkami zdravého životného štýlu. Videá na veľkej projekcii nám priblížili, ako vplýva na náš organizmus nezdravá strava a prečo je dôležitý pohyb na čerstvom vzduchu. Deti sa zapojili do kvízu, v ktorom si zopakovali, čo sa dozvedeli počas celého koncertu. V ten istý deň sa žiaci 2.stupňa zúčastnili výchovného koncertu-TRENDSETTER, ktorý bol zameraný na vplyv médií na psychiku človeka - reklamy, filmy, reality show, počítačové hry, sociálne siete. V programe bol ukázaný zmysel života, dôležitosť medziľudských vzťahov, ako zastaviť nenávisť, ktorú podnecujú médiá, ako spoločne potlačiť šikanu a kyberšikanu. Na záver sme si spolu zaspievali.

Tretí ročník futbalového turnaja o Pohár Žofie Bosniakovej sa na našej škole uskutočnil 6. novembra. Zúčastnilo sa 10 mužstiev z cirkevných základných škôl Žilinskej diecézy. Hralo sa v dvoch skupinách, ktoré hrali systémom každý s každým. Víťazi skupiny hrali o prvé miesto, druhé mužstvá o tretie miesto. Víťazom sa stala Cirkevná základná škola Romualda Zaymusa, ktorá vo finále porazila Základnú školu sv. Augustína 2:1. Na treťom mieste skončila Základná škola s materskou školou Antona Bernoláka, ktorá porazila 4:0 Gymnázium sv. Františka. Celý turnaj sa niesol v duchu fair-play a bez vážnejších zranení.

Žiaci siedmych ročníkov (7.A a 7. B ), 31 žiakov sa zúčastnili  lyžiarskeho výcviku na Donovaloch. Žiaci absolvovali náročný program, kde si počas celého týždňa zdokonaľovali  svoju lyžiarsku techniku a svoje lyžiarske schopnosti.

Fašiangy sme zahájili školským plesom, ktorý pripravilo spoločenstvo rodičov. Záujem každoročne stúpa, čo nás veľmi teší. Zábava bola výborná a rodičia sa mohli navzájom nielen zabaviť, ale aj porozprávať. Ukončili sme ich veselým karnevalom kde sa deti dosýta vyšantili.