#
#
#

Navigácia

Vyhľadávanie

rozšírené vyhľadávanie ...

Mobilná aplikácia

V-obraze

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Voľne k stiahnutiu:

Google playApp store

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Aktuálne počasie

dnes, pondelok 3. 8. 2020
slabý dážď 23 °C 15 °C
utorok 4. 8. mierny dážď 25/15 °C
streda 5. 8. zamračené 22/15 °C
štvrtok 6. 8. slabý dážď 27/14 °C
KIA logo
Euroregion
Mas_logo
mikroregion-td
Mala_fatra

 

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 5
DNES: 193
TÝŽDEŇ: 193
CELKOM: 679387

Obsah

125. výročie

Typ: ostatné
125. výročie  1Obec Teplička nad Váhom o dva roky oslávi 750. výročie od prvej písomnej zmienky o obci. Veľká časť dejín našej obce je spojená s dobrovoľným hasičským zborom a to  už 125. rokov. Žiadny iný spolok v obci nedosiahol takýto významný míľnik.

Oslavy výročia založenia Dobrovoľného hasičského zboru v Tepličke nad Váhom (DHZ) začali  v piatok 17. júla 2015 slávnostným nástupom členov DHZ pred hasičskou zbrojnicou. Pokračovali  pietnou spomienkou a položením venca na miestnom cintoríne, kde si uctili spomienku na svojich zosnulých členov. V podvečerných hodinách sa konala slávnostná schôdza všetkých členov DHZ.


Na druhý deň v sobotu rána sa zišli členovia hasičských zborov z Okrsku č. 5 z Tepličky nad Váhom,  Mojša, Nededze, Gbelian, Krásňan, Dolnej Tižiny, Lysice, Terchovej, Rosiny a zástupcovia Okresného výboru Dobrovoľnej požiarnej ochrany z Žiliny na Námestí sv. Floriána, odkiaľ  slávnostným sprievodom išli do Kostola sv. Martina, aby sa poďakovali za ochranu svojmu patrónovi sv. Floriánovi. Svätú omšu celebroval vdp. Mgr. Ján Zicho, ktorý v obci pôsobil dlhé roky, spolu s vdp. farárom Mgr. Pavlom Špitom.

Oslavy vyvrcholili odovzdávaním pamätných listov a upomienkových predmetov členom DHZ, organizáciám a občanom, ktorí s hasičmi spolupracujú a poklepaním základného kameňa novej hasičskej zbrojnice, ktorá bude pýchou nielen našich hasičov ale celej obce. Kultúrny program obohatili Folklórna skupina Straník a Dychová hudba Varínčanka. Počas dňa mohli návštevníci obdivovať historickú i súčasnú hasičskú techniku. Najväčší úspech mala starobylá hasičská striekačka, ktorú v minulosti ťahal konský záprah. Občania, hostia i cezpoľní sa zabávali na ľudovej veselici a vôňa domácej klobásky či jaterníc lákala ku stánkom s občerstvením.

Ďakujeme členom DHZ, že sa svojou činnosťou zapájajú do diania v obci, prijímajú medzi seba nových členov a podieľajú sa na výchove ďalšej generácie hasičov. Poďakovanie patrí aj vedeniu obce, ktorá pre hasičov pripravuje výstavbu novej hasičskej zbrojnice a podporuje zbor v ich činnosti.

Našim hasičom ďakujeme za ich pomoc a prácu, prajeme im, aby našu obec tak ako doteraz čestne reprezentovali, želáme im veľa úspechov na hasičských súťažiach a zároveň prajeme čo najmenej výjazdov k požiarom.

Text: Katarína Ďugelová
Fotografie: Cyril Králik

Fotogaléria


Vytvorené: 17. 1. 2018
Posledná aktualizácia: 17. 1. 2018 14:31
Autor: Správce Webu