#
#
#
#

Navigácia

Vyhľadávanie

rozšírené vyhľadávanie ...

Kalendár

Aktuálne počasie

Počasie dnes:

18. 9. 2019

poloj

Denné teploty 12/16°C, v 1000m okolo 2°C.
Nočné teploty /°C.

 

KIA logo
Euroregion
Mas_logo
mikroregion-td
Mala_fatra

 

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 12
DNES: 764
TÝŽDEŇ: 2576
CELKOM: 464233

Obsah

125. výročie

Typ: ostatné
125. výročie  1Obec Teplička nad Váhom o dva roky oslávi 750. výročie od prvej písomnej zmienky o obci. Veľká časť dejín našej obce je spojená s dobrovoľným hasičským zborom a to  už 125. rokov. Žiadny iný spolok v obci nedosiahol takýto významný míľnik.

Oslavy výročia založenia Dobrovoľného hasičského zboru v Tepličke nad Váhom (DHZ) začali  v piatok 17. júla 2015 slávnostným nástupom členov DHZ pred hasičskou zbrojnicou. Pokračovali  pietnou spomienkou a položením venca na miestnom cintoríne, kde si uctili spomienku na svojich zosnulých členov. V podvečerných hodinách sa konala slávnostná schôdza všetkých členov DHZ.


Na druhý deň v sobotu rána sa zišli členovia hasičských zborov z Okrsku č. 5 z Tepličky nad Váhom,  Mojša, Nededze, Gbelian, Krásňan, Dolnej Tižiny, Lysice, Terchovej, Rosiny a zástupcovia Okresného výboru Dobrovoľnej požiarnej ochrany z Žiliny na Námestí sv. Floriána, odkiaľ  slávnostným sprievodom išli do Kostola sv. Martina, aby sa poďakovali za ochranu svojmu patrónovi sv. Floriánovi. Svätú omšu celebroval vdp. Mgr. Ján Zicho, ktorý v obci pôsobil dlhé roky, spolu s vdp. farárom Mgr. Pavlom Špitom.

Oslavy vyvrcholili odovzdávaním pamätných listov a upomienkových predmetov členom DHZ, organizáciám a občanom, ktorí s hasičmi spolupracujú a poklepaním základného kameňa novej hasičskej zbrojnice, ktorá bude pýchou nielen našich hasičov ale celej obce. Kultúrny program obohatili Folklórna skupina Straník a Dychová hudba Varínčanka. Počas dňa mohli návštevníci obdivovať historickú i súčasnú hasičskú techniku. Najväčší úspech mala starobylá hasičská striekačka, ktorú v minulosti ťahal konský záprah. Občania, hostia i cezpoľní sa zabávali na ľudovej veselici a vôňa domácej klobásky či jaterníc lákala ku stánkom s občerstvením.

Ďakujeme členom DHZ, že sa svojou činnosťou zapájajú do diania v obci, prijímajú medzi seba nových členov a podieľajú sa na výchove ďalšej generácie hasičov. Poďakovanie patrí aj vedeniu obce, ktorá pre hasičov pripravuje výstavbu novej hasičskej zbrojnice a podporuje zbor v ich činnosti.

Našim hasičom ďakujeme za ich pomoc a prácu, prajeme im, aby našu obec tak ako doteraz čestne reprezentovali, želáme im veľa úspechov na hasičských súťažiach a zároveň prajeme čo najmenej výjazdov k požiarom.

Text: Katarína Ďugelová
Fotografie: Cyril Králik

Fotogaléria


Vytvorené: 17. 1. 2018
Posledná aktualizácia: 17. 1. 2018 14:31
Autor: Správce Webu