#
#
#
#
#

Navigácia

Vyhľadávanie

rozšírené vyhľadávanie ...

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Kalendár

Aktuálne počasie

dnes, utorok 28. 11. 2023
sneženie 2 °C -3 °C
streda 29. 11. oblačno -1/-9 °C
štvrtok 30. 11. zamračené 0/-6 °C
piatok 1. 12. sneženie 3/-2 °C
KIA
Euroregión Beskydy
Miestna akčná skupina Terchovská dolina
Združenie obcí Mikroregión Terchovská dolina
MALÁ FATRA, oblastná organizácia cestovného ruchu

 

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:4
DNES:363
TÝŽDEŇ:855
CELKOM:1352424

Obsah

Beseda so spisovateľom

Typ: 2022 | ostatné
Ján Moravec, spisovateľ povestí a rozprávok z okolia Žiliny, Bytče či Rajca V priestoroch Obecného domu sa v stredu (26.10.) uskutočnila beseda so spisovateľom Jánom Moravcom. Potešila nielen milovníkov histórie, ale aj čitateľov obecnej knižnice.

Spisovateľ Ján Moravec je v prvom rade pedagógom na Strojníckej fakulte Žilinskej univerzity a vo svojom voľnom čase sa venuje histórii, regionálnym dejinám, archeologickým náleziskám a osídľovaniu.

V roku 2018 vydal knihu s názvom Zlatá brána, ktorá je určená pre milovníkov povestí a rozprávok. Dozviete sa v nej o zaujímavých miestach v okolí Žiliny, Bytče či Rajca. Čitatelia sa napríklad dozvedia, ako sa Kolárovice dostali k svojmu erbu, kto skolil bytčianskeho draka alebo čo si zabudol slávny maršal Kutuzov na brodňanskej fare. V závere publikácie je priložená mapka, ktorá zachytáva lokality, kde sa ktorý dej odohráva. Veľkým prínosom knihy je, že prostredníctvom poznámok a vysvetliviek sú čitateľovi objasnené niektoré fakty, pojmy a udalosti.

Knihu Dvanásť krásavíc vydal v roku 2022, ktorej obsahom sú povesti, príbehy a báje o hradoch z povodia Váhu. Začítate sa do príbehov, prenesiete sa v čase a stanete sa na chvíľu súčasťou týchto rozprávkových príbehov.

Spomínané publikácie nájdete aj v policiach knižnice. Už sa na vás tešia.


Vytvorené: 27. 10. 2022
Posledná aktualizácia: 27. 10. 2022 15:28
Autor: Viera Majerčíková