#
#
#
#

Navigácia

Vyhľadávanie

rozšírené vyhľadávanie ...

Kalendár

Aktuálne počasie

Počasie dnes:

24. 8. 2019

bo

Denné teploty 26/30°C, v 1000m okolo 13°C.
Nočné teploty /°C.

 

KIA logo
Euroregion
Mas_logo
mikroregion-td
Mala_fatra

 

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 18
DNES: 768
TÝŽDEŇ: 5598
CELKOM: 442321

Obsah

Obec očami detí 2017

Typ: ostatné
V roku 2017 si pripomíname prvú písomnú zmienku o obci. Pri tejto príležitosti sa v priestoroch obecnej knižnice vystavujú detské práce žiakov zo školského klubu ZŠ s MŠ a ZŠ Ž. Bosniakovej. Témou je OBEC OČAMI DETÍ, veď tie vidia niekedy oveľa viac než my dospelí.

Vďaka detskej fantázií a chuti kresliť, vystrihovať, lepiť a vymýšľať sa nám podarilo vyzdobiť knižnicu, ktorá dýcha 750. výročím obce. Na výkresoch sa nachádzajú okrem symbolov obce aj kaštieľ, Kostol sv. Martina s farou a grófka Žofia Bosniaková, obidve školy, ihriská, okolitá príroda a športové vyžitie, ktoré okolie ponúka. Žiaci nezabudli ani na významné osobnosti, ktoré sa narodili v Tepličke a reprezentovali našu obec nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.  Detský kútik obohatili zaujímavé interaktívne hry pre najmenších s obrázkami budov v obci a jej obyvateľov. Obdiv zožal aj veľký obraz Žofie Bosniakovej, ktorý ešte minulý rok vytvorili pani učiteľky s deťmi z materskej školy.

Poďakovanie patrí žiakom, že nám predstavili, ako vnímajú svoje okolie a aj pani učiteľkám v školských kluboch za ich kreativitu a ústretovosť.

Výstavku detských prác v obecnej knižnici si môžete pozrieť počas jej otváracích hodín.

Text a foto: Ing. Sláva Džuňová

 

Fotogaléria


Vytvorené: 26. 7. 2017
Posledná aktualizácia: 27. 7. 2017 09:20
Autor: Slávka Džuňová