CELKOM:1440232

Obsah

Slovnaft Cup: OFK Teplička nad Váhom - SPARTAK Trnava 0:3 (0:1)

Typ: ostatné
Slovnaft Cup: OFK Teplička nad Váhom - SPARTAK Trnava 0:3 (0:1) V utorok 23. septembra bol na programe možno zápas desaťročia, keď do Tepličky pricestoval súper zvučného mena FC Spartak Trnava. Opäť sa potvrdilo, že rozšírenie pohárovej súťaže aj do regionálnych a okresných súťaží bolo dobrým ťahom. Nečudo, keď na tento prestížny zápas si našlo cestu takmer tisíc priaznivcov futbalu.

V úvode zápasu si vypracovali domáci dve sľubné príležitosti, no nezakončili ich so správnym pokojom a rozvahou. Počas prvých 30. minút bola hra takmer vyrovnaná na oboch stranách. Už to vypadalo, že do polčasu sa pôjde do kabín za veľmi priaznivého stavu pre domácich, avšak hosťujúci Kuzma strelil prvý gól zápasu po situácií, ktorá zaváňala ofsajdom 0:1. Po strelenom góle sa hostia upokojili a viac-menej držali loptu na svojich kopačkách až do polčasu. Do druhého polčasu nastúpili domáci s odhodlaním neinkasovať žiaden gól, ale nejaký pridať. Druhý gól pridali trnavčania, keď jeden z hosťujúcich hráčov vystrelil z uhla a po nešťastnej teči domáceho obrancu skončila lopta v sieti 0:2. Po druhom inkasovanom góle sa ešte pokúšali domáci streliť aspoň čestný úspech, ale opäť skórovali hostia, keď so šťastím sa poodrážala lopta jednému z hosťujúcich hráčov a ten našiel na zadnej žrdi osamoteného Jendriška, ktorý bez väčších problémov zasunul loptu do odkrytej brány 0:3.

Hodnotenie zápasu trénera domácich Stanislava Lojdla: „Ďalej ide lepšie a kvalitnejšie mužstvo. Naším problémom bolo to, že takýchto zápasov hráme málo a chalani neboli zvyknutí na taký tlak a tempo. Chlapcom nemám čo vytknúť, snáď len to, že v strede poľa nám chýbala väčšia kvalita a nemali sme tam taký priestor, na aký sme zvyknutí v lige. Ale všetci bojovali, takže tam niet čo vytknúť. Škoda prvého gólu, ktorý vyzeral byť z ofsjadovej pozície a ak by sme držali dlhšie nerozhodný výsledok, tak by sme mali možno viacej šancí."

Reportáž RTVS k pohárovému zápasu si môžete potrieť TU.

OFK Teplička nad Váhom - FC Spartak Trnava 0:3 (0:1)

Góly: 30´Kuzma, 52´Mravec (vlastný), 58´Jendrišek

Žlté karty: Filo - Siva

Červené karty: Tóth po 2.ŽK

OFK Teplička nad Váhom: Kosa - Lončík (84´Dirgas), Hruboš, Mravec, Petruš, Bugala J.(72´Bugala R.), Martinka (84´Murárik), Tabak, Králik, Filo (K), Tomanica

FC Spartak Trnava: Rusov - Siva, Tóth, Banovič, Špalek (68´Janečka), Kuzma (61´Jirka), Casado, Greššák, Sabo (K), Jendrišek (76´Farrugia), Cleber

Fotografie: Ján Mintál

Vytvorené: 26. 7. 2017